Poradnik Annie Sloan

Step 12 Easy Facebook and Instagram SQUAREChalk Paint – pierwsze kroki

Kiedy 25 lat temu Annie Sloan stworzyła recepturę swojej unikalnej dekoracyjnej farby Chalk Paint , zrewolucjonizowała ona malowanie i stylizacje wnętrz. Sfrustrowana brakiem farby, która zapewniłaby jej ciekawe efekty stylizacyjne na meblach, ścianach i podłogach, Annie stworzyła swoja własna linie produktów, która charakteryzuje się niezwykła wszechstronnością oraz łatwością użycia, tworząc tym samym idealne narzędzie zarówno dla entuzjastów projektów DIY, jak i profesjonalnych stylistów wnętrz. Osiągnięcie wspaniałych rezultatów przy pomocy farby dekoracyjnej Chalk Paint jest niezwykle przyjemne i proste. Ciesz się malowaniem, i nie bój się pędzla. Używaj farby śmiało i ze swobodą. To pomoże Ci znaleźć Twój własny styl.

Bez gruntowania, bez szlifowania? Naprawdę.

Chalk Paint przylega do niemal każdej powierzchni, wewnątrz lub na zewnątrz – rzadko przedmiot wymaga szlifowania i gruntowania przed malowaniem.
Dzięki temu od razu możesz przejść do tego co najprzyjemniejsze: niesamowitych efektów, które są łatwe do osiągnięcia za pomocą farby Annie Sloan.
Jeśli pracujesz z drewnem, musisz zastosować biały szelak lub bezbarwny lakier do otwartych sęków drewna i otwartych słojów. Zapobiegnie to przenikaniu taniny do farby. Jeśli zauważysz żółtą lub różową plamę wychodzącą
spod farby na starszych meblach – zazwyczaj z lat 1930 i 1940 – zastosuj jasny szelak. Jedna lub dwie warstwy szelaku zastosowane ściereczką zapobiegną temu zjawisku. Szelak wysycha w ciągu kilku minut, a potem można zabrać się za malowanie!

Czyszczenie pędzli.

Po malowaniu umyj dokładnie pędzel Annie Sloan Pure Bristle Brush ciepłą wodą, aby wypłukać cały kolor.
Możesz także korzystać z pędzli Annie Sloan przy aplikacji wosku. W celu usunięcia wosku z pędzla, wystarczy umyć go w gorącej wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń.

Wspaniały wygląd na dłużej.

Do czyszczenia rys lub plam, należy użyć lekko wilgotnej szmatki, ewentualnie wody z odrobiną delikatnego mydła. Jeśli musisz mocniej wyczyścić przedmiot, nie jest wykluczone, że będzie trzeba ponownie zawoskować powierzchnię.
Przedmiot trzymaj zdali od wysokich temperatur lub dużej wilgoci. Tak jak Ty, Twoje
wykończenie preferuje umiarkowany klimat! Woski rozpuszczają się w alkoholu, więc używanie go na barze nie jest wskazane.

Unikaj perfekcjonizmu! Postarzany wygląd nie jest trudny do osiągnięcia i z natury ma nie być doskonały – Annie Sloan

Wybrane najpopularniejsze wykończenia krok po kroku:

Last Updated on 31-05-2019 by admin